Almanca, Türkiye'nin En Çok Tercih Edilen Dil Okulunda Öğrenilir

Almanca Kursu Dil Eğitim Sistemi ve Ders Fiyatları

Öğrenci merkezli yaklaşımımız ve modern yöntemlerle işlenen Almanca derslerimizle (okuma-anlama, dinleme-anlama, yazılı-anlatım, sözlü anlatım ve konuşma) dört dil yetisinin geliştirilmesini hedeflemekteyiz. Almanca Kursu programlarımıza katılan öğrencilerimizin bireysel gelişimleri takip edilerek bu konuda geri bildirim yapılmakta, ihtiyaç duyulması halinde bireysel çalışmaları destekleyici ek materyaller sunulmaktadır.

Almanca Kursu

Almanca Eğitim Programı Hakkında Bilgi?

Almanca eğitimlerimiz alanında uzman en az 5 yıllık deneyim ve tecrübeye sahip Türk ve Alman öğretmen kadromuz tarafından düzenlenmektedir. Eğitimler dil öğretimi için gerekli tüm teknik donanımlara sahip sınıflarda verilmektedir. Almanca kursunda A1 / A2 / B1 / B2 seviyelerinde her dönem eğitim programları açılmaktadır. Talep edilmesi durumunda C1 ve C2 seviyelerinde de program açılmaktadır. Almanca eğitimlerimiz toplam 6 kurdan oluşmaktadır. 1 kur 2,5 ay olup 60 saat sürmektedir. Her bir ders süresi 50 dakikadır.

Almanca Kurs Programı Gün ve Saatleri

ALMANCA KURS PROGRAMI GÜN VE SAATLERİ
  Günler Saatler Toplam Saat
Hafta Sonu Sabah
Cumartesi / Pazar 10:00 - 13:00 Haftada 6 Saat
Hafta Sonu Öğlen
Cumartesi / Pazar 13:00 - 16:00 Haftada 6 Saat
Hafta İçi Akşam
Pazartesi / Çarşamba 19:00 - 21:30 Haftada 6 Saat
Hafta İçi Akşam Salı / Perşembe 19:00 - 21:30 Haftada 6 Saat
Hafta İçi Sabah
Pazartesi / Çarşamba
10:00 - 13:00 Haftada 6 Saat

Almanca Eğitim Düzeyleri Kur Sınav Sertifikaları ve Uluslararası Sınavlar

Her kur sonunda Almanca kur bitirme sınavı yapılmaktadır. Bir sonraki kura devam için başarı notunun en az 60 olması gerekmektedir. Almanca kursunda başarılı olan öğrencilere Dünya Dilleri Merkezi tarafından ulaşılan seviyeyi belirtir “Sertifika” verilmektedir. Sertifikalarımız Milli Eğitim Bakanlığı onaylıdır.

Katılmış olduğu seviyeyi tamamlayan öğrencilerimiz kur bitiminde Goethe Enstitüsü’nün düzenlediği uluslararası geçerliliğe sahip sınavlara ücret karşılığında girebilir ve Goethe Sertifikası, Aile Birleşimi A1 Sertifikası ya da Testdaf belgesi elde edebilirler. Almanca Testdaf TDN 4 ve TDN 5 eğitimleri birebir özel ders şeklinde verilmektedir.

Grundstufe - Başlangıç Seviyesi 1
Grundstufe - Başlangıç Üzeri Seviyesi 2
Grundstufe - Orta Seviye 1
Mittelstufe - Orta Üzeri Seviyesi 2
Mittelstufe - İleri Seviye 1
Oberstufe - İleri Seviye 2