Türkiye'nin En Çok Tercih Edilen Dil Okulunda TESTDAF'a Hazırlanın.

TESTDAF Kursu Sınav Hazırlık Eğitim Programı

TESTDAF sertifikası Almanya’daki bütün üniversiteler tarafından geçerli sayılan yetkin bir dil sertifikasıdır. Sınavın dört bölümünden de minimum TDN 4 veya TDN 5 aldığınız, ve seçtiğiniz üniversite de diğer başvuru belgelerinizi kabul ettiği takdirde, Almanya’daki herhangi bir üniversitede eğitim almanız mümkün olacaktır.

TESTDAF Kursu

TDN 4 seviyesinin altında kalan notların tanınması ve üniversiteye kabulünüz, seçtiğiniz bölüme, branşa ve öğrenim süresine bağlı olarak söz konusu üniversitenin değerlendirmesine tabidir.

TestDaF bilim, yüksek okul ve üniversite öğrenimi ile ilgili konu ve soruları içermekte ve üniversite öğrenimi için gerekli ve önemli olan dil yeterisini/bilgisini ölçmektedir.

TestDaF dil bilgisinin düzeyini, okuma anlama, dinleme anlama, yazılı ifade ve sözlü ifade olmak üzere dört ayrı bölümde ölçmektedir.

Bu nedenle TestDaF belgesinde her bölümün puani ayri olarak yer alir. Böylece bu dört bölümdeki eksikleriniz ve artilariniz hakkinda detayli bilgi alabilirsiniz.

TestDaF sınavına kendi ülkenizde katılabilirsiniz. Artık bu sınava katılabilmek için Almanya’ya gelmeniz gerekmiyor.

TestDaF belgeniz size postalanacaktır, böylece Almanya seyahatinizden önce üniversite başvurusu için gerekli olan evraklarınızı da hazırlayabilir ve hem zamandan, hemde paradan tasarruf etmiş olursunuz.

TestDaF’a sınavın içeriğine uygun olarak kendiniz hazırlanabilirsiniz. TestDaF sınavları http://www.testdaf.de sitesinde örneğin görebileceğiniz örnek sınavlara benzer. Sınava ne zaman girerseniz girin, bölümlerin zorluk derecesi aynıdır.

TestDaF’ın bütün dünyada lisanslı test merkezleri vardır. Bu merkezlerden sınav hakkında bilgi alabilir, TestDaF personeline konuyla ilgili danışabilirsiniz.

Ayrıca DAAD uzmanları, Goethe-Enstitüleri, dil okulları, üniversitelerin fililoji ve Almanca eğitim bölümleri, Federal Almanya elçilik ve konsolosluklarından da sınav hakkında bilgi edinebilirsiniz.

TestDaF belgelerinin geçerlilik süresi sınırsızdır. Aldığınız sınav sonucundan memnun değilseniz ve puanınızı yükseltmek istiyorsanız, sınavı istediğiniz sıklıkta tekrarlayabilirsiniz.

Dünya Dilleri Merkezi Almanca TESTDAF hazırlık eğitimi programına katılacak olan kişiler hedeflediği puana başarılı bir şekilde ulaşabilir. Almanca TESTDAF Kursu eğitim sistemimiz hakkında detaylı bilgi almak için eğitim danışmanlarımızla irtibata geçebilirsiniz.

TESTDAF Hakkında Bilgi